ДП РАДМА

РАДМА
Awesome Image

В ДП „РАДМА” Інституту проводяться дослідження, розробка та освоєння новітніх перспективних радіаційно-хімічних технологій

Основні напрямки діяльності:

— Розробка та впровадження новітніх екологічно чистих технологій стерилізації дослідних та промислових партій медичних виробів та матеріалів, а також знезараження рослинної сировини та продуктів споживання.

— Розробка та впровадження нових електрофізичних технологій модифікації полімерних матеріалів та готових виробів.

— Розробка та впровадження технологій утилізації,  регенерації гумових відходів для подальшого використання при виробленні герметиків, мастик та активного наповнювача в дорожні покриття.

— Проведення випробувань захисних властивостей композиційних матеріалів від радіаційного впливу, а також радіаційної стійкості приладів, матеріалів, покриттів та обладнання при їх сертифікації для роботи на АЕС України.

Державне підприємство “РАДМА" створено 01.04.1994 року на підставі розробок Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України.

Роботи по радіаційній обробці виробів та матеріалів на ДП «РАДМА» ІФХ НАН України проводяться на основі:
Ліцензії виданої Північною Державною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки Державної інспекції ядерного регулювання України;

Дозволу Державної санітарно-епідеміологічної служби України на проведення робіт з ДІВ в установах України, виданий Головним Управлінням Держсанепідслужби у м.Києві.

Підприємство пропонує:

— Послуги по стерилізації широкого асортименту медичних виробів (пристрої для переливання інфузійних розчинів та крові, бинти, вата, медичний інструментарій, вироби для стоматології, кісткова тканина, імпланти, шовний матеріал для хірургії, ортопедії, кардіології, одноразова білизна, оглядові набори для гінекології), біоактивних добавок, косметичних та парфумерних виробів і кормів для тварин.

— Проводимо валідацію процесу стерилізації кожного виробу згідно ДСТУ 11137-2003; ДСТУ ISO 9001:2009.

— Послуги по знезараженню медичних препаратів (лактоза, фруктоза, амілаза, мальтоза, біфідум бактерім, антибіотики, сухий порошок яблук) та іншої рослинної сировини для фармацевтичної промисловості.

— Технологію модифікації полімерних нанокомпозитних  матеріалів та виробів, покращення експлуатаційних характеристик, термостійкості і міцності, термоусадкові поліетиленові трубки, плівки, термоусадкові плівки та трубки з нанесеним герметичним шаром, самозатухаючі поліетиленові вироби, вироби з поліетиленів, пропіленів, полівінілхлоридів різного призначення, напівпровідникових виробів.

Модифіковані полімерні ущільнювачі, труби, підводки, манжети для газотранспортного, компресорного та верстатного устаткування придатні до експлуатації при підвищених механічних та термічних (до 130 0С, а короткочасного до 200 0С) навантаженнях. Зносостійкість виробів у 5-10 разів перевищує зносостійкість вживаних у промисловості аналогів.

— Послуги по електронно-променевій модифікації полімерних плівок «Темп», муфт і замків для герметизації та ізоляції труб нафто-газопроводів та їх стиків.

Термоусадкові плівки – це матеріал, що складається із основи – радіаційно-сшитого поліетилену і термоплавкого адгезиву. Високі адгезійні властивості клею, міцність і еластичність плівки, високий ступінь усадки (до 50%) дозволяє використовувати їх для захисту від корозії при будівництві і ремонті нафто-газопроводів  як лінійної частини так і відводів, переходів труб різних діаметрів. Сшита основа плівки забезпечує високу міцність, стійкість до механічних нагрузок грунту. Термоусадкова манжета, виготовлена на основі композиції стабілізованого поліетилену, в процесі монтажу забезпечує усадку манжети на поверхні зварювального стику труб і тим самим забезпечує високі механічні показники при підземній експлуатації труб.

— Екологічно чисту та безвідходну технологію регенерації відпрацьованих гум та відходів гумової промисловості (камери, діафрагми та ін.) з одержанням бутилрегенерату – універсального матеріалу з широким діапазоном пластоеластичних та фізико-механічних властивостей, як вторинної сировини взамін бутилкаучуку.
Регенеровані гуми – сучасний високоефективний матеріал для виготовлення оригінальних будівельних матеріалів:

  • герметизуючих та гідроізолюючих мастик;
  • рулонів м’якої покрівлі;
  • гідроізоляційних плівок;
  • активний наповнювач у бітуми та дорожні покриття, покращує на 15-35% фізико-механічні показники асфальтобетону та збільшує термін служби дорожніх покриттів.

Герметизуючий бутилрегенератний матеріал призначається для проведення зовнішніх робіт по герметизації стиків збірних будівельних конструкції, відновлення герметизації швів будинків та споруд, а також гідроізоляції у промисловому та житлово-цивільному будівництві.

— Опромінення виробів із органо- вугле-  та склопластиків.

Армовані пластики, одержані за допомогою іонізуючого випромінювання, мають більш високі фізико-механічні показники і економічну ефективність, ніж одержані при термохімічному затвердженні.

Розроблені армовані волокнами композиційні матеріали з високими захисними властивостями від дії іонізуючого випромінювання, призначених для використання в атомній промисловості для послаблення дії радіації.

Покращені захисні властивості індивідуальних виробів захисту, підвищена їх протиударна стійкість, міцність, легкість при витримуванні високих ударних загрузок при поєднанні в композиціях органопластика з поліетиленом.

Список основних публікацій:

  • • Шлапацька В.В. Радіаційно-технологічний комплекс ДП «РАДМА» Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України: потреби та проблеми поширення радіаційних технологій в Україні. – В збірнику наук. ст.: Ядерні та радіаційні технології в Україні: можливості, стан і проблеми впровадження. –  К.: 2011. – c. 118-130.
  • • Воробйов В.Г., Тартачник В.П., Шлапацька В.В. Вплив опромінення електронами з енергією 2 Мев на зворотні струми фосфід-галієвих світло діодів. – Ядерна фізика та енергетика, 2015, т. 16, №3, с. 238-241.
  • • Казимиренко Ю.А., Шлапацкая В.В. Радиационная стойкость металлостеклянных покрытий для плавучих композиционных сооружений. – Судостроение и морская инфраструктура, 2015, №1, т. 3, с. 111-121.
  • • Ничипоренко О.С., Дмитренко О.П., Куліш М.П., Пінчук-Ругаль Т.М., Грабовський Ю.Є., Заболотний М.А., Булавін Л.А., Мамуня Є.П., Левченко В.В., Стрельчук В.В., Куцай О.М., Шлапацька В.В. Радіаційно-стимульовані перетворення будови та коливальних спектрів поліетилену. – Ядерна фізика та енергетика, 2015, т. 16, № 4, с. 367-373.
  • • Пінчук-Ругаль Т.М., Дмитренко О.П., Куліш М.П., Ничипоренко О.С., Грабовський Ю.Є., Стрельчук В.В., Ніколенко А.С., Шут М.І., Шлапацька В.В. Структура та електронні властивості нанокомпозитів ПВХ з вуглецевими нанотрубками при опроміненні. – В збірнику наук. пр.: Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. – Київ, 2015, т. 13, вип. 2, с. 325-336.
  • • Пінчук-Ругаль Т.М., Дмитренко О.П., Куліш М.П., Булавін Л.А., Ничипоренко О.С., Грабовський Ю.Є., Заболотний М.А., Стрельчук В.В., Ніколенко А.С., Шлапацька В.В., Ткач В.М. Радіаційні пошкодження багатостінних вуглецевих нанотрубок при опроміненні електронами. – Укр. фіз. журн., 2015, т. 60, № 11, с. 1151-1155.
  • • Ничипоренко О.С., Дмитренко О.П., Куліш М.П., Пінчук-Ругаль Т.М., Грабовський Ю.Є., Заболотний М.А., Мамуня Є.П., Левченко В.В., Шлапацька В.В., Стрельчук В.В., Ткач В.М. Радіаційно-стимульовані перетворення електропровідності нанокомпозиту поліетилену з багатостінними вуглецевими нанотрубками. – Вопросы атомной науки и техники, 2016, №2, т. 102, c. 99-106.
  • • Konoreva O.V., Olikh Y.M., Pinkovska M.B., Radkevych O.I., Tartachnyk V.P., Shlapatska V.V. The influence of acoustic-dislocation interaction on intensity of the bound exciton recombination in initial and irradiated GaAsP LEDs structures. – Superlattices and Microstructures, 2017, v.102, p. 88-93

Директор Підприємства – ШЛАПАЦЬКА Валентина Василівна
кандидат хімічних наук
Проспект науки,31 м. Київ 03028 Україна
тел./факс: +38(044)525-72-45,
e-mail: radmakiev@ukr.net